Zostaw nam swojego @ a będziemy Cię na bieżąco informować o nowych artykułach oraz ciekawych wydarzeniach ze Świata Coachingu.


Typy coachinguOd wielu lat prowadzisz firmę, dbasz o swoich pracowników, ale wciąż nie jesteś do końca zadowolony z ich współpracy? Chciałbyś zwiększyć efektywność działań zespołu i podnieść wydajność jego pracy? To jest możliwe – rozwiązaniem jest coaching biznesowy.


Czy znajdujesz się w grupie wielu pracodawców, którzy zastanawiają się jak poprawić działanie swojego zespołu? Oczywiście, podstawą jest zapewnienie pracownikom możliwości rozwoju oraz kreatywnego środowiska pracy, organizowanie wyjazdów integracyjnych czy szkoleń. Często jednak metody te nie przynoszą wymiernych korzyści, wielu właścicieli firm ma wręcz poczucie, że to pieniądze wyrzucone w błoto. Są inne sposoby, by poprawić wydajność zespołu i przez to uzyskiwać lepsze efekty jego pracy.

Coaching zespołowy

Coaching pomaga w formowaniu nowych zespołów, które będą efektywniej ze sobą współpracować. Nowe projekty będą szybciej wdrażane i lepiej realizowane. Trener pomoże także pracownikom rozwiązać ich konflikty i problemy, dzięki czemu grupa będzie ze sobą bardziej zżyta. Ponadto każdy z pracowników lepiej będzie sobie radził ze stresem związanym z intensywną pracą.

Aż 99% klientów coachingu biznesowego potwierdza jego działanie. Zadowoleni właściciele firm zapewniają, że dzięki coachingowi podniosła się wydajność i skuteczność pracowników ich przedsiębiorstw. Poniesione koszty zwracają się szybko, a stopa zwrotu jest bardzo wysoka.

Zapewnienie odpowiednich warunków

Jeżeli coaching zostanie przeprowadzony w optymalnych okolicznościach, może przynieść jeszcze lepsze rezultaty. Szkolenia coachingowe powinny odbywać się w oderwaniu od codziennego środowiska, w miejscu nowym, wygodnym i inspirującym. Dlaczego nie w firmie, tam gdzie na co dzień pracownicy przebywają?

Otóż w miejscu pracy ludzie poruszają się często według utartych schematów, według pewnych standardów zachowań. Ciężko im się zrelaksować i odciąć od wiszących nad nimi obowiązków i terminów. Często zdarza się także, że występujące w miejscu pracy konflikty czy problemy, „blokują” pracowników, nie pozwalają im skupić się na przeprowadzanym coachingu, przez co obniża się jego skuteczność.

W środowisku, które nie jest związane z pracą, zespół ma szansę się zrelaksować i zainspirować. Dzięki oderwaniu od codziennych problemów pracownicy otworzą się na wprowadzanie pożądanych zmian, na rozwiązywanie problemów. W rezultacie zmaksymalizujemy efekty coachingu.

Najefektywniejszy coaching to ten w formie wyjazdowej – praca nad sobą i całym zespołem będzie kojarzyć się pracownikom pozytywnie, z czymś przyjemnym, z relaksem. Uczestnicy po zakończeniu coachingu będą w stanie w pełni wykorzystywać swój potencjał w pracy, będą zmotywowani do rozwoju i polepszania sytuacji wewnątrz zespołu.

Wzmocnienie poprzez integrację

Prosta zasada - ludzie, którzy lubią ze sobą przebywać, lubią też razem pracować. Większość pracodawców dąży do tego, aby zespół był zgrany, a nic nie jednoczy tak jak wspólny cel. Dlatego najlepszą formą integracji zespołu jest właśnie coaching wyjazdowy. Połączenie wspólnego wyjazdu z inspirującą pracą nad zespołem uruchomi proces rozwoju, którego nie sposób powstrzymać.

Pracownicy podczas takiego wyjazdu mają szansę poznać się na nowo, umocnić więzy, poprawić swoje relacje. Dzięki pomocy coacha pracownicy spojrzą na siebie w bardziej przychylny, przyjacielski sposób, staną się dla siebie partnerami. Wyjazd coachingowy zjednoczy zespół w drużynę, która razem idzie po zwycięstwo.

Zintegrowanie zespołu poprzez wyjazd coachingowy to zagwarantowanie pracownikom najlepszych warunków rozwoju. Grupa wraz z coachem rozwiąże wewnętrzne problemy, popracuje nad umiejętnościami miękkimi uczestników, nad ich samorozwojem oraz samoświadomością. Wyjazd coachingowy to dziś najskuteczniejsza metoda na zwiększenie produktywności i kreatywności Twoich pracowników.

 
Jarosław Grugel
Założyciel Black Tie Leaders, firmy oferującej wyjazdowy coaching zespołowy ludziom biznesu, profesjonalistom i politykom.

Kontakt:
blacktieleaders.com/pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 
 
 

Artykuł sponsorowany
 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.