Zostaw nam swojego @ a będziemy Cię na bieżąco informować o nowych artykułach oraz ciekawych wydarzeniach ze Świata Coachingu.


Nowości

 

Ruszył Międzynarodowy Tydzień Coachingu

W tym samym czasie, na całym świecie coachowie International Coach Federation dzielą się wiedzą na temat coachingu, prowadzą warsztaty, oferują usługi pro bono. W ten sposób obchodzą święto swojej profesji. Przedsięwzięcie służy także przybliżeniu, czym jest profesjonalny coaching, stworzeniu szansy doświadczenia tej metody wsparcia, jak również płynących z niej korzyści. W tym roku Międzynarodowy Tydzień Coachingu potrwa do 22 maja. Zaplanowanych zostało wiele wydarzeń w największych miastach Polski.

Historia Międzynarodowego Tygodnia Coachingu sięga 1999 roku, kiedy to Jerri N. Udelson po raz pierwszy zorganizował wydarzenie promujące coaching pro bono. Przez lata do przedsięwzięcia dołączały kolejne kraje. W tym roku odbędzie się w ponad 140 państwach.
W 2015 w Polsce w realizację Tygodnia zaangażowało się jedenaście lokalnych oddziałów ICF Polska. Zrealizowano ponad 120 wydarzeń, w których uczestniczyło prawie 4000 osób. „W tym roku mamy szansę nie tylko powtórzyć, ale nawet przekroczyć te liczby. Cieszy mnie zaangażowanie zarówno po stronie moich kolegów, przedstawicieli branży profesjonalnego coachingu, jak również osób z biznesu i nie tylko, potencjalnych odbiorców naszych usług. ICF Polska działa na rzecz promowania, a także edukowania, czym właściwie jest profesjonalny coaching. Inicjatywy tego typu zwiększają świadomość w naszym społeczeństwie”, powiedział Artur Michalski, Prezes ICF Polska.

O korzyściach płynących z coachingu, jak również o jego skuteczności świadczą badania. Według 2014 ICF Global Consumer Awareness Study, 85% osób, które doświadczyły coachingu, odpowiedziało, że jest “zadowolona” lub “bardzo zadowolona”. Odsetek ten jest jeszcze wyższy w przypadku usług coachów akredytowanych. Wówczas aż 93% było „zadowolonych” lub “bardzo zadowolonych”.  Z kolei z badania Building a Coaching Culture, przeprowadzonego przez ICF i Human Capital Institute (opublikowanego pod koniec 2015 roku) wynika, że organizacje z tzw. rozwiniętą kulturą coachingową charakteryzują się wyższym zaangażowaniem pracowników oraz odnotowują także wyższy wzrost dochodów.

Więcej informacji na temat wydarzeń odbywających się w ramach Światowego Tygodnia Coachingu znajduje się na stronie: www.coachingweekicf.pl
 

Materiał przygotowany przez ICF Polska.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.