Zostaw nam swojego @ a będziemy Cię na bieżąco informować o nowych artykułach oraz ciekawych wydarzeniach ze Świata Coachingu.

Droga do Polski Przedsiębiorczej
We wtorek 4 listopada 2014 r. w odbyła się ogólnopolska konferencja podsumowująca dotychczasową realizację projektu „Droga do Polski Przedsiębiorczej”. 

Projekt „Droga do Polski Przedsiębiorczej" jest projektem realizowanym przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości ukierunkowanym na rozwój nowoczesnych i proinnowacyjnych usług dla start-upów. W ramach projektu tworzony jest ogólnopolski ekosystem usług obejmujący docelowo sieć 50 inkubatorów przedsiębiorczości oraz 10 akceleratorów AIP Business Link.  Czytaj więcej...
 
"Wewnętrzne przebudzenie" - relacja z warsztatu Colina Sissona
"Z rozumem jest tak jak z pieniędzmi – to świetny sługa, ale zły Pan."

To jedna z głównych myśli jakie usłyszeliśmy na wrześniowym, dwudniowym  warsztacie Colina Sissona zatytułowanym „Wewnętrzne przebudzenie” . A inne mocne refleksje?
Czytaj więcej...
 
Coaching międzykulturowy - relacja z seminarium ALK

4 czerwca  na Akademii Leona Koźmińskiego odbyło się szóste już spotkanie w ramach cyklu Praktycy Praktykom. Tym razem wydarzenie poświęcone było w całości coachingowi międzykulturowemu. Ten ważki temat jest coraz szerzej dyskutowany, głównie dzięki zachodzącym na świecie zmianom i rozwoju globalnych rynków.  Coaching międzykulturowy wychodzi naprzeciw potrzebom nowoczesnego świata, sprawdzając się zarówno w środowisku biznesowym jak i pracy z klientem indywidualnym.  Konferencja przybliżyła nam możliwości  pracy w obszarze coachingu międzykulturowego i związanych z nim wyzwań.

 

Czytaj więcej...
 
„Poczujecie się zainspirowani do działania” – relacja z seminarium PROSPERUJ JAKO COACH!

11 maja 2013 roku w Warszawie odbyło się pierwsze w Polsce, całodzienne seminarium PROSPERUJ JAKO COACH! Udział w nim wzięły fanatyczne osoby, coachowie na różnych etapach swojej ścieżki zawodowej – zarówno ci w których głowach dopiero kiełkuje myśl o stworzeniu biznesu coachingowego, jak i ci, którzy już ten biznes wdrażają ale mają apetyt na więcej – więcej satysfakcji, więcej klientów, więcej pieniędzy. Zarówno jednym jak i drugim, swoim wsparciem merytorycznym, doświadczeniem, wiedzą a także ogromnymi pokładami energii i entuzjazmu służyła prowadząca - Małgorzata Żukowska. 

Czytaj więcej...
 
Profectus 2013 – relacja z konferencji trenersko-coachingowej
O tym, że coaching i wszelkiego rodzaju szkolenia cieszą się niesłabnącą popularnością nie trzeba już dzisiaj nikogo przekonywać. Na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej pozycji dotyczących szeroko pojętego rozwoju osobistego, na uczelniach powstają nowe kierunki, których program nauczania zawiera w mniejszym bądź większym stopniu elementy coachingu bądź szkoleń trenerskich.  Tematyka popularyzowana jest także przez konferencję.  Jedną z nich była konferencja trenersko-coachingowa – Profectus, na której miałam okazję gościć. Impreza odbywała się 11-12 maja w Krakowie i była to już druga edycja tego wydarzenia. Organizatorem była Sekcja Trenerska Koła Nauk Psychologicznych PRAGMA
Czytaj więcej...
 
"Psychologia pozytywna w coachingu" - relacja z seminarium ALK

23 kwietnia 2013 w Centrum Coachingu Akademii Leona Koźmińskiego odbyło się seminarium pt. "Psychologia pozytywna w coachingu". Było to już piąte spotkanie z cyklu Praktycy Praktykom, w którym specjaliści z danej dziedziny dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wśród prelegentów znaleźli się: prof. dr hab. Ewa Trzebińska, dr Paweł Fortuna, Kazimierz Nalepa, Ewa Foley, Michał Kułakowski, Małgorzata Ufnal, Anna Werner-Maliszewska, Agnieszka Zawadzka.

Czytaj więcej...
 
Coachingowo o finansach

Szkolenie prowadzone przez coacha o finansach? Zdecydowanie podeszłam do tego sceptycznie: pewnie kolejna osoba, która przeczytała książkę Ekera, Kiosakiego czy Bodo Schafera i teraz sama uważa, że może uczyć o finansach osobistych.  Mojego nastawienia nie poprawił też mail sugerujący, żeby zabrać ze sobą pieniądze, długopis i kalkulator. Jednak wybrałam się na szkolenie i jak to w takich sytuacjach bywa, postanowiłam z otwartością przyjąć to, co się wydarzy. A zdarzyło się wiele.

Czytaj więcej...
 
Kolejna edycja edycja Coachowiska już za nami


11 kwietnia w Warszawie na Placu Bankowym obyła się kolejna edycja Coachowiska.  Targi Coachingu organizowane przez Stowarzyszenie Coachów Polskich, jak co roku przyciągnęły tłumy zainteresowanych tematem coachingu. Od godziny 11 do 19 można było spotkać się z coachami, skorzystać z bezpłatnej sesji coachingowej, uczestniczyć w wielu ciekawych i zróżnicowanych warsztatach, kupić interesującą książkę. Swoje oferty przedstawiały szkoły coachingu, wydawnictwa i firmy, osoby prywatne.

Czytaj więcej...
 
Dr John Scherer na Konferencji Coachingu ALK

Dziś rozpoczęła się IV Międzynarodowa Naukowa Konferencja Coachingu na ALK i już pierwsze wystąpienie dr Johna Scherera zostało przyjęte bardzo entuzjastycznie przez uczestników konferencji. Wykład Johna oraz późniejszy warsztat poprowadzony wraz z jego partnerka biznesowa Amy Barnes.

Czytaj więcej...
 
O pieniądzach Maciej Bennewicz na grudniowym Coaching Forum


Ile pieniędzy możesz zgubić bez poczucia straty i z jakiego powodu mógłbyś lubić bogatych ?

Aby zadać sobie takie pytania, zachęcał Maciej Bennewicz w trakcie spotkania ICF Mazowsze - Coaching Forum, które odbyło się 7 grudnia.  Tematem spotkania był „Coaching i pieniądze”.

Nie będzie zapewne zaskoczeniem, że wiele myśli i wniosków miało charakter uniwersalny, nie tylko odnoszący się do pieniędzy.

Czytaj więcej...
 
Refleksje z warsztatów z Marilyn Atkinson "Praca ze Snem i Zaawansowanymi Metaforami"

Warsztaty z Marilyn Atkinson, których organizatorem była firma NEW DAWN,  odbyły się w połowie Października. Sama Marilyn to pełna uroku, ciepła i energii życia dojrzała kobieta. Jej optymizm, swoboda, wiedza oraz styl życia są inspirujące i stanowią świetny wzór na to, jak można żyć i realizować się bez względu na wiek. Marilyn Atkinson poświęca ponad 250 dni w roku na prowadzenie na całym świecie szkoleń coachingowych i prezentacji. Tym razem wstąpiła do Konstancina, na trasie pomiędzy Londynem i Moskwą. Z trzech dni warsztatów, około 2 dni były poświęcone pracy z metaforami, a jeden na pracę ze snami. 

Czytaj więcej...
 
Jak było na II edycji Coachowiska? - perspektywa coacha

Coachowisko - II Targi Coachingu odbyły się w Warszawie 11.10.2012 roku. Z danych od organizatorów wynika, że odwiedzających było 1700 osób. Były sesje coachingowe, wykłady, warsztaty, stoiska i konkursy. Dużą popularnością cieszyły się bezpłatne sesje coachingowe - do południa wszystkie stanowiska coachów były zajęte przez odwiedzających, a po południu ustawiły się już kolejki przy stolikach.

Czytaj więcej...
 
Relacja z Seminarium "Narzędzia w coachingu"

Pierwsze seminarium “Narzędzia w coachingu” w roku akademickim 2012/2013 odbyło się 9 października 2012 na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Zostało ono  zorganizowane przez Centrum Coachingu ALK przy współpracy z Experience Corner.

Czytaj więcej...
 
Ralacja z Dni Otwartych z Grami Coachingowymi

W czwartek 26 lipca, miał miejsce Dzień Otwarty z grami coachingowymi, organizowany przez Experience Corner.

Spotkanie to odbyło się w wyjątkowo przyjaznej atmosferze, w zapewniającym pełen komfort kameralnym miejscu podWieczorki poRanki w Warszawie. Cale wydarzenie, świetnie przygotowane pod względem logistycznym i merytorycznym, jest absolutnie godne polecenia. 

Czytaj więcej...
 
Coachingowe Lato HR -relacja

Temat coachingu jest popularny: wydarzenia, artykuły, strony internetowe. To samo dzieje się w obszarze HR. Jednym z objawów tego może być fakt, że podczas Konferencji Lato HR 2012, dwa panele z sześciu dotyczyły tematyki coachingu.

Czytaj więcej...
 
Relacja z Coachowiska

Dnia 26 maja 2012 roku w Warszawie odbył się pierwszy festiwal coachingu w Polsce - "Coachowisko". Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Coachów Polskich. O festiwalu opowiada główna organizatorka i v-ce prezes Stowarzyszenia Coachów Polskich – Iwona Sorbian.

Czytaj więcej...
 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.