Zostaw nam swojego @ a będziemy Cię na bieżąco informować o nowych artykułach oraz ciekawych wydarzeniach ze Świata Coachingu.

Ralacja z Dni Otwartych z Grami Coachingowymi

W czwartek 26 lipca, miał miejsce Dzień Otwarty z grami coachingowymi, organizowany przez Experience Corner.

Spotkanie to odbyło się w wyjątkowo przyjaznej atmosferze, w zapewniającym pełen komfort kameralnym miejscu podWieczorki poRanki w Warszawie. Cale wydarzenie, świetnie przygotowane pod względem logistycznym i merytorycznym, jest absolutnie godne polecenia. 

Podczas tych 3 godzin, które upłynęły jak kilka minut, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z bardzo ciekawą grą zespołową, zbudowaną na bazie znanego z teorii gier i wielokrotnie wykorzystywanego w różnych symulacjach, dylematu więźnia.

Gra Wulkan, bo o niej mowa, zapewniła nam bardzo ciekawą rozgrywkę, umożliwiła integrację z nowo poznanymi osobami, a przede wszystkim pozwoliła zrozumieć nasze główne tendencje zachowań w kontekście współpracy i budowania zaufania z innymi.

Wszystko to ubrane we wciągającą fabularną historię o grupie rozbitków, którzy znaleźli się na odległej od cywilizacji wyspie, oraz wiosce zaskoczonych, witających ich tubylców.

Rozgrywka skłoniła nas do wielu refleksji, które znalazły ujście w interesującej dyskusji, przeprowadzonej na zakończenie spotkania.

Gra Wulkan będzie szczególnie użytecznym rozwiązaniem w procesie integracji pomiędzy różnymi działami pracowników w firmie, zespołami zadaniowymi czy też przykładowo po fuzji, w celu zbudowania fundamentu zaufania i współpracy z nowymi pracownikami.

W kontekście coachingowym, będzie ona szczególnie wskazana w kontekście coachingów grupowych, nawet w obrębie mniejszych 4-8 osobowych zespołów.

Szczerze polecam wydarzenia organizowane przez Experience Corner i z przyjemnością pojawię się na kolejnym tego typu spotkaniu, w celu zapoznania się z nowymi narzędziami, które z chęcią wykorzystam w pracy trenera i coacha.

 

Rafał Cupiał
trener medytacji i dynamiki socjalnej, coach
http://natural-revolution.blogspot.com/ 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.