Zostaw nam swojego @ a będziemy Cię na bieżąco informować o nowych artykułach oraz ciekawych wydarzeniach ze Świata Coachingu.

Relacja z Seminarium "Narzędzia w coachingu"

Pierwsze seminarium “Narzędzia w coachingu” w roku akademickim 2012/2013 odbyło się 9 października 2012 na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Zostało ono  zorganizowane przez Centrum Coachingu ALK przy współpracy z Experience Corner.

Podczas tego spotkania obecni byli zagraniczni goście specjalni z Izraela: Yaron Golan i Efrat Shani  - założyciele  POINTS OF YOU –  Twórcy The Coaching Game,

zaproszeni do Polski przez Joannę Chmurę, która uczestniczy w międzynarodowym kursie certyfikacyjnym z wykorzystania The Coaching Game w procesach szkoleniowych i coachingowych. Stworzony przez nich zbiór 65 kart tematycznych wraz z odpowiednio dobranymi zdjęciami w tle, wywołuje silne emocje oraz pomaga skontaktować się z własną intuicją. Wszyscy uczestnicy seminarium mieli okazję „wejść do gry”, co pozwoliło im doświadczyć w jaki sposób to kreatywne narzędzie ułatwia pracę nad dowolnym tematem w coachingu. Zgodnie z ideą seminarium, nie zabrakło doświadczonych coachów praktyków: Joanna Chmura i Artur Rzepecki opowiedzieli o swojej pracy z wykorzystaniem tych narzędzi i o przypadkach gdy „niemożliwe stało się możliwe”.

Po wystąpieniach  ekspertów odbyły się warsztaty z wykorzystaniem gier i narzędzi w praktyce, które poprowadzili trenerzy Pracowni Gier Szkoleniowych. Można było zaobserwować, jak przebiega proces grupowy podczas układania „Symboli”, kiedy to uczestnicy ćwiczenia mieli za zadanie opisać abstrakcyjne wzory, by następnie  ułożyć spójną kompozycję. Pokazało to, jak ważna jest komunikacja w zespole i w jaki sposób to narzędzie pozwala poprawić proces koordynacji działań w grupie. Podczas kolejnych warsztatów zaprezentowano grę „Kwestia czasu”, która zapoznała graczy z regułami sprawnego zarządzania czasem i ukazała znaczenie współpracy. Następne przedstawione narzędzie „Po omacku”, polegało na zidentyfikować brakujących w układzie elementów tylko za pomocą komunikacji werbalnej. Dzięki temu założeniu, uczestnicy musieli wypracować wspólną formę dialogu, by finalnie znaleźć rozwiązanie postawionego problemu. Miało to na celu poprawienie komunikacji w zespole. Z kolei narzędzie interaktywne „Siła założeń” pokazało, jak głęboko ludzie podążają za swoimi przekonaniami i jak ważne jest w rozwiązywaniu problemów to, by czasami swoje założenia zwyczajnie podważyć.

 

Zapraszamy na kolejne seminarium, drugie z cyklu „Praktycy-Praktykom” tym razem na temat „Coaching – Zdrowie i Dobrostan” już 19 listopada 2012.

Program seminarium oraz formularz zgłoszeniowy na stronie: http://www.kozminski.edu.pl/pl/jednostki/centrum-coachingu/seminaria/coaching-zdrowie-i-dobrostan/Źródło: Centrum Coachingu ALK

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.