Zostaw nam swojego @ a będziemy Cię na bieżąco informować o nowych artykułach oraz ciekawych wydarzeniach ze Świata Coachingu.


Spotkania Coachów

Wywiad z Adamem Gieniuszem – coach, animatorem społeczności coachów. Od 2009 roku prowadzi spotkania Coaching Warszawa mające na celu propagowanie najwyższej jakości coachingu. Na co dzień pracuje także w organizacji pozarządowej zajmującej się rozwojem sektora społecznego.


Kamila Kruk: Co to jest Coaching Warszawa?
Adam Gieniusz: Coaching Warszawa to przestrzeń do rozwoju najwyższej jakości coachingu. Jesteśmy częścią sieci Coaching Support Group (CSG), czyli grup wsparcia coachingowego. W praktyce są to comiesięczne spotkania, w ramach których jest możliwość wysłuchania ciekawej prezentacji z zakresu rozwoju osobistego, a także wzięcia udziału w 30-minutowej sesji coachingowej lub porozmawiania o coachingu w ramach czegoś, co określamy „study buddy”, czyli takiego otwartego forum wymiany pytań, wiedzy i doświadczeń. Inicjatorem i mecenasem spotkań  CSG jest Noble Manhattan Coaching.

KK: Kto może przychodzić na spotkania Coaching Warszawa?
AG: Na spotkania zapraszamy wszystkich, którzy interesują się rozwojem osobistym, a przede wszystkim coachingiem. Mamy coś do zaoferowania zarówno doświadczonym coachom, jak też osobom kształcącym się w tej profesji czy poszukujących edukacji w tym obszarze. Sesje coachingowe odbywające się w ramach spotkań to okazja do wypróbowania, czym jest coaching i przekonania się, że warto z niego korzystać zawodowo i prywatnie. Spotkania organizujemy wieczorami, w dni robocze, żeby jak najwięcej osób mogło je pogodzić z codziennymi zajęciami.

KK: Co można zyskać dzięki uczestniczeniu w spotkaniach?
AG: Korzyści z uczestniczenia w spotkaniach to wiedza, inspiracja, kontakty, ale także okazja do budowania swojej marki jako coacha poprzez dzielenie się wiedzą i prowadzenie sesji coachingowej.

KK: Gdzie odbywają się spotkania CSG i jak często? (w kontekście Polski)
AG: Spotkania mają na celu integrację i animację lokalnych społeczności coachów. Ja mam przyjemność prowadzić spotkania w Warszawie, oprócz tego istnieją lub tworzą się grupy w większości dużych polskich miast – od Katowic po Gdańsk, od Poznania po Białystok. Osoby zainteresowane spotkaniami zachęcam do śledzenia informacji na stronach Noble Manhattan Coaching Polska i do kontaktu z liderami lokalnych grup. A jeśli nas gdzieś nie ma, to jest to okazja do założenia miejscowego CSG. Spotkania odbywają się raz w miesiącu.

KK: A za granicą też są organizowane?
AG: Inicjatorem i mecenasem spotkań jest międzynarodowa szkoła coachingu i wspiera tworzenie grup w dowolnym miejscu na świecie. Najwięcej grup istnieje w Wielkiej Brytanii, skąd szkoła się wywodzi. Oprócz tego formuła przyjęła się i sprawdziła w Rumunii i Bułgarii. A to dopiero początek, bo nie ma najmniejszych ograniczeń przed powstaniem grupy w Argentynie, Japonii czy Czechach.

KK: A co to jest CSG Premium?
AG: Od Uczestników płynęły sygnały zainteresowania dodatkowymi formami  warsztatowymi. Spotkania Premium są odpowiedzią na tę potrzebę. Jest to – jak na razie – nasz warszawski eksperyment, który wprowadzamy w życie. Proponujemy kilkugodzinne spotkania, odbywające się w weekend, podczas których eksperci z danej dziedziny coachingu przekażą Uczestnikom praktyczna wiedzę.

KK: Skąd można się dowiedzieć o kolejnych spotkaniach? Jak się na nie zapisać?
AG: W przypadku Coaching Warszawa terminy spotkań, formularz zapisu, relacje ze spotkań, etc. można znaleźć na naszej stronie www.coaching.waw.pl. Fanom mediów społecznościowych polecam nasz profil na Facebooku i Goldenline. Najlepszym punktem wyjścia do zebrania informacji o innych spotkaniach jest strona Noble Manhattan Coaching Polska.

KK: A jak można wystąpić ze swoim warsztatem na spotkaniu CSG?
AG: Najprostszym sposobem na zaproponowanie swojego wystąpienia na spotkaniu CSG jest skontaktowanie się ze mną – na przykład bezpośrednio, podczas któregoś ze spotkań. Wspomnę jedynie, że otrzymujemy bardzo dużo propozycji poprowadzenia prezentacji i na dziś kalendarz mamy wypełniony tematami na kolejne 8 spotkań.

KK: Planujecie też nowy projekt – pojawiła się już grupa na Facebooku Coaching Mazovia. Co to takiego? Kiedy rusza? Kto może być uczestnikiem, a kto prelegentem takich spotkań?
AG: Coaching Mazovia to kolejny warszawski eksperyment. Będzie to anglojęzyczna edycja naszych popularnych spotkań. Chcemy przyciągnąć zarówno cudzoziemców mieszkających w Warszawie jak też Polaków, dla których atrakcyjna jest możliwość łączenia rozwoju osobistego z kontaktami międzynarodowymi.

KK: A co tobie dały spotkania CSG?
AG: Prowadzenie warszawskiej edycji spotkań do dla mnie okazja do rozwoju własnego i działania zgodnie z kluczowymi dla mnie wartościami. Gdy rozpoczynamy każde kolejne spotkania dumą i pokorą napawa mnie widok Uczestników, którzy uznają, że udział w spotkaniu jest najlepszym wykorzystaniem ich czasu danego dnia. Warto poświęcać czas i energię dla ludzi, którzy są aktywni dla rozwoju własnego i innych. Ponadto dzięki sukcesowi Coaching Warszawa od listopada 2011 wspieram rozwój grup CSG na poziomie międzynarodowym.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.