Zostaw nam swojego @ a będziemy Cię na bieżąco informować o nowych artykułach oraz ciekawych wydarzeniach ze Świata Coachingu.


Stowarzyszenia i fundacje

Obecnie w niemal każdym mieście istnieje możliwość włączenia się do ciekawych inicjatyw zrzeszających coachów, a także inne osoby zainteresowane rozwojem osobistym. Na łamach Świata Coachingu opisujemy takie organizacje, kluby i stowarzyszenia, umożliwiając poznanie ich historii, celu istnienia oraz funkcjonowania. Tym razem pragniemy przedstawić młode, ale prężnie działające Stowarzyszenie Coachów PRIZM, którego pracy przyglądamy się od momentu powstania.
Czytaj więcej...
 


„Skończyłem/am szkolenie…i co dalej?” To pytanie po wyjściu ze szkoły coachingu zadaje sobie większość coachów. Gdzie uzyskać wsparcie, zdobyć dodatkową wiedzę, bądź, w jaki sposób zrealizować swoje pomysły dotyczące coachingu? „Jak przyciągnąć klientów, gdzie jeszcze się wypromować? Nad tym zapewne zastanawia się większość doświadczonych coachów.  Chcą zwiększyć swoją wiarygodność w oczach przyszłych klientów, bądź nawiązać nowe kontakty biznesowe. Taką możliwość daje wstąpienie do jednej z licznych organizacji coachingowych. Ponieważ jest ich sporo, do zestawienia wybrałam najbardziej znane organizacje międzynarodowe posiadające swoje oddziały w Polsce i kilka polskich stowarzyszeń. Porównania dotyczą kwestii członkostwa – warunków przyjęcia oraz korzyści wynikających z obecności w danej organizacji. Przedstawię także na przykładzie dwóch organizacji (zagranicznej – ICF i polskiej – Izba Coachingu, aktualnie jedynej udzielającej akredytacji na terenie kraju) jak wygląda proces akredytacji.

Czytaj więcej...
 

Na świecie istnieje kilka instytucji udzielających coachom akredytacji – jedną z nich jest EMCC – European Mentoring & Coaching Council. Ma ona swoje oddziały w 19 europejskich państwach, w tym także w Polsce. Obecnie ocenia się, że społeczność EMCC liczy około 5000 członków – coachów, mentorów, naukowców zajmujących się badaniami nad coachingiem i mentoringiem oraz osób zainteresowanych tą tematyką. 

Czytaj więcej...
 

Stowarzyszenie Coachów Polskich zostało utworzone dzięki pasji ludzi zaangażowanych i zainteresowanych tematem coachingu i rozwoju osobistego. Powstało w Warszawie 07.12.2011 r. licząc 16 członków-założycieli. SCP ma na celu przede wszystkim działanie na rzecz rozwoju coachingu i współpracę z organizacjami i instytucjami naukowo-badawczymi działającymi w obszarze coachingu.

Czytaj więcej...
 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.