Zostaw nam swojego @ a będziemy Cię na bieżąco informować o nowych artykułach oraz ciekawych wydarzeniach ze Świata Coachingu.


Stowarzyszenia i fundacje

ICF (International Coach Federation) to największa ogólnoświatowa organizacja coachingowa, zajmująca się reprezentowaniem środowiska coachów profesjonalnych. Założona w 1995 roku już teraz zrzesza około 17 000 członków w ponad 100 krajach. Struktury organizacji tworzą osoby indywidualne, zajmujące się coachingiem w praktyce.

Misja ICF oparta jest na określaniu standardów coachingowych, dzięki wytyczaniu etycznych i kompetencyjnych zasad działania oraz tworzeniu niezależnej struktury akredytacji coachów i szkół coachingu. Wspólne forum wymiany doświadczeń pozwala upłynnić przepływ informacji i zapewnia ich aktualność.

Dzięki zaangażowaniu w rozwój coachingowych profesji Polska utworzyła swój oddział w ramach organizacji- ICF Poland. W ramach oddziału zostało utworzonych 7 prężnie działających komitetów w większych miastach Polski, tj. :Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu.

Organizacja kładzie nacisk na ciągły rozwój i podnoszenie kwalifikacji, co jednocześnie wpisuje się w same założenia zawodu coacha.. Członkowie polskiego oddziału ICF mogą korzystać głównie z: Coaching Cafe, comiesięcznych spotkań organizowanych w networkingowym charakterze (odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17:00) oraz Learning Forum- spotkania kwartalne w formie warsztatów rozwijających umiejętności coachingowe. Dodatkowo członkowie ICF Global uzyskują dostęp do sesji Virtual Education oraz mogą zdobywać Continuing Education Credit Units (CCEUs). Dla osób, które nie są zrzeszone wymienione spotkania dostępne są po uiszczeniu opłaty. Organizacja akredytuje i aprobuje również rozliczne szkolenia przeznaczone dla coachów.

Działania ICF skierowane są do trzech grup:
-  klientów, którzy są zainteresowani coachingiem oraz szukają rzetelnych informacji na jego temat oraz tych, którzy chcą z korzystać z usług profesjonalnego coacha,
-  członków organizacji, którzy pragną poszerzać swoją wiedzę oraz rozwijać własne zasoby i umiejętności dla dobra własnego i innych
-  społeczności poszerzając świadomość dotyczącą coachingu oraz wspierając instytucje działające na jego rzecz.

Aktualne informacje o ICF Poland można znaleźć pod adresem: http://www.icf.org.pl/ oraz https://www.facebook.com/icfpoland .


Źródła:
http://icf.org.pl/
http://www.coachfederation.org/

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.