Zostaw nam swojego @ a będziemy Cię na bieżąco informować o nowych artykułach oraz ciekawych wydarzeniach ze Świata Coachingu.


Stowarzyszenia i fundacje

IIC (International Institute of Coaching) działa od 1999 roku i jest wiodącą  organizacją akredytującą coachów oraz kursy coachingu. Ma na celu dbanie o standardy zawodowe i etyczne. Certyfikuje coachów, szkoły coachingu i przyznaje akredytacje.

IIC jest liderem w badaniach nad coachingiem i rozwoju narzędzi coachingowych. Prezesem oddziału polskiego jest Marzena Mazur - doktor psychologii ze specjalizacją w psychologii społecznej. Praktyk, menadżer, doradca działów HR, coach i superwizor trenerów. W radiu TOK FM prowadzi audycję o zarządzaniu "Strefa szefa". 

IIC ułatwia coachom, studentom oraz klientom coachingowym dostęp do wysokiej jakości ścieżek akredytacyjnych, dba o zachowanie najwyższych standardów szkoleń coachingowych. Jest to możliwe dzięki wykwalifikowanym i doświadczonym profesjonalnym coachom, którzy są aktywni i zaangażowani w swoją pracę i rozwój zawodowy. Kolejnym celem IIC jest ujednolicanie i rozwój jakości szkoleń dla coachów oraz umożliwianie coachom profesjonalnej akredytacji. Zespół IIC odpowiedzialny za akredytację nawiązuje bezpośrednio do wizji IIC, mówiącej o efektywności i wartościach związanych z coachingiem i szkoleniami coachingowymi. IIC działa w interesie budowania niezależności i podnoszenia jakości usług całej branży coachingowej.  

Źródło: Dorota Górecka, IIC

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.