Zostaw nam swojego @ a będziemy Cię na bieżąco informować o nowych artykułach oraz ciekawych wydarzeniach ze Świata Coachingu.


Stowarzyszenia i fundacje

Istnieje od 2001 jako organizacja „non for profit” z główną siedzibą w Londynie. Jest organizacją zrzeszającą wyłącznie certyfikowanych coachów ICC (w chwili obecnej jest to około 6000 członków w 60 krajach). Posiada spójne standardy etyczne i zawodowe, oraz opisane kompetencje coacha. Standardy są dostępne dla każdej zainteresowanej osoby i określają precyzyjnie prawa i obowiązki coacha ICC wobec klienta oraz wykonywanej profesji.

ICC jako organizacja udziela akredytacji trenerom (w odróżnieniu od innych organizacji akredytujących szkoły i programy szkoleniowe), którzy pracują na całym świecie na jednolitych programach szkoleniowych. Oferuje treningi na kilku stopniach zaawansowania i kilku specjalizacjach. Zarówno programy jak i zasady certyfikacji są zunifikowane. Certyfikaty coacha wydawane są dożywotnio po zaliczeniu testu pisemnego, przedstawieniu projektu coachingowego oraz zdaniu certyfikacji praktycznej (sesja przeprowadzana z nieznanym klientem w obecności trenera certyfikującego). 

ICC wyróżnia społecznościowy charakter organizacji, polegający na organizowaniu spotkań, konferencji, wymianie doświadczeń za pomocą narzędzi sieciowych (Social Campus, Coaching Partners itd.) 

Mimo stosunkowo  krótkiego okresu działania (od 2001) jest najdynamiczniej rozwijająca się organizacją coachów na świecie (największy przyrost członków w ciągu tego okresu czasu). 

Program szkolenia I stopnia otrzymał nagrodę EMCC, która  umożliwia certyfikowanym coachom łatwy dostęp do członkowstwa w innych organizacjach międzynarodowych czyli ICF i EMCC (także na nowych zasadach, gdzie jednym z warunków jest odbycie rekomendowanego szkolenia z zakresu umiejętności coachingowych). Każdy certyfikowany przez International Coaching Community coach jest włączony w społeczność międzynarodową. Jednocześnie uzyskuje dostęp do szkoleń prowadzonych na całym świecie. 

 ICC jest najstarszą międzynarodowa szkoła coachingu w Polsce dizłająca nieprzerwanie od 2002r. Międzynarodowym certyfikatem coacha może poszczycić się już ponad 1000 osób. Dodatkowo oferowane są różnego rodzaju działania wspierające, pomagające wzbogacać warsztat. Są to między innymi kursy zaawansowane (Business, Team,  Executive, Life), możliwość superwizji indywidualnych i grupowych oraz szkolenia tematyczne (przekonania, lingwistyka, zarządzanie emocjami), a także bezpłatne spotkania warsztatowe. 

Metodologia prowadzenia procesu coachingu wykorzystuje podejście holistyczne do człowieka, w którym coachee traktowany jest jako spójnie działający system, gdzie do wprowadzenia zmiany potrzebna jest eksploracja różnych poziomów funkcjonowania wpływających bezpośrednio lub pośrednio na zachowania (są to między innymi przekonania, wartości, strategie czy też tożsamość). 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.