Zostaw nam swojego @ a będziemy Cię na bieżąco informować o nowych artykułach oraz ciekawych wydarzeniach ze Świata Coachingu.


Stowarzyszenia i fundacje

Stowarzyszenie Coachów Polskich zostało utworzone dzięki pasji ludzi zaangażowanych i zainteresowanych tematem coachingu i rozwoju osobistego. Powstało w Warszawie 07.12.2011 r. licząc 16 członków-założycieli. SCP ma na celu przede wszystkim działanie na rzecz rozwoju coachingu i współpracę z organizacjami i instytucjami naukowo-badawczymi działającymi w obszarze coachingu.

Ponadto dużą wagę przykłada do integracji środowiska coachingowego oraz wymiany wiedzy między coachami i osobami zainteresowanymi ideą coachingu. Co drugą środę odbywają się spotkania coachów - podczas takich spotkań wybrana osoba prowadzi temat przewodni poprzedzony prelekcją a zakończony dyskusją. Takie spotkania umożliwiają transfery wiedzy między coachami, reprezentującymi różne nurty i szkoły coachingu, co jest jednym z głównych założeń Stowarzyszenia. 

Ponieważ SCP jest inicjatywą bardzo młodą, dlatego nie wszystkie cele udało się do tej pory zrealizować. Część z nich jest dopiero w przygotowaniu; tak jak Katalog Coachingu, który wydawany ma być zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej. Podobnie ogólnopolska baza szkół coachingu – internetowy zbiór szkół coachingu z całej Polski ukaże się razem z pierwszym numerem Katalogu.

Na uwagę zasługuje organizowane przez SCP „Coachowisko” – ogólnopolski festiwal coachingu, którego pierwsza edycja odbyła się 26.06.2012 w Warszawie. Z założenia ma być to duża impreza odbywająca się cyklicznie, a spore zainteresowanie z jakim spotkał się festiwal w tym roku pokazuje, że jest zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia. Wstęp na „Coachowisko” był wolny a program imprezy tak pomyślany, że coś dla siebie mogli znaleźć zarówno profesjonalni coachowie, osoby które chciałyby pracować jako coach jak i osoby zainteresowane skorzystaniem z usług coacha. 

Jak na tak młody projekt, Stowarzyszenie Coachów Polskich radzi sobie całkiem dobrze, prężnie  realizując postanowienia i cele statutowe. „Coachowisko” spotkało się z ciepłym przyjęciem i dużym zainteresowaniem, w planach są już kolejne odsłony festiwalu. Ponadto SCP jest otwarte na nowych członków i jak zapewniają „każdy nowy pomysł na rozwój działalności coachingu i nowe inicjatywy dla naszego Stowarzyszenia są mile widziane.” 

Źródło: www.scp.org.pl 
 
Przygotowała: Anna Brzostek

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.