Zostaw nam swojego @ a będziemy Cię na bieżąco informować o nowych artykułach oraz ciekawych wydarzeniach ze Świata Coachingu.


Książki

Opis od wydawcy:

Prawda, półprawda, półkłamstwo i kłamstwo to niezwykle ciekawy wymiar naszych kontaktów prywatnych, rodzinnych, zawodowych i publicznych. Jak oddzielić szczerość od obłudy? Jakże bardzo to ważne dla podjęcia trafnych decyzji we wszystkich sytuacjach życiowych: kontaktach, rozmowach, spotkaniach, układach, przedsięwzięciach. Chcemy ufać ludziom – to szczęśliwy stan. I wiemy, że czasem zaufanie bywa ryzykowne, a nawet groźne dla nas czy naszych interesów. Jak sobie radzić z oddzieleniem plew kłamstwa od ziaren prawdy?


Książka czworga autorów amerykańskich jest świetną odpowiedzią na to pytanie – każdy z nich to praktyk z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu trudnych spraw o charakterze kryminalnym, szpiegowskim czy politycznym.Autorzy w przekonujący sposób prezentują swoje metody prowadzenia dociekań w poszukiwaniu prawdy. Znakomite przykłady przesłuchań opisywanych z dużymi detalami dają czytelnikowi poczucie zrozumienia zastosowania tego podejścia, a nawet mogą być traktowane jako szkoleniowy materiał do ukierunkowania własnej praktyki śledczej. Utrzymanie opowieści w świetnie dobranych kontekstach sensacyjnych i przestępczych zwiększa atrakcyjność wątków i wciąga czytelnika w sedno przedstawianych wydarzeń. Równocześnie daje mu – dzięki wplatanym w tekst ćwiczeniom – szansę na samodzielną refleksję „detektywistyczną” w omawianych przykładach.
prof. dr hab. Zbigniew Nęcki
 
Poważne badania psychologiczne wskazują, że każdy z nas – a więc także nasi partnerzy, dzieci, współpracownicy, życzliwa sąsiadka i miły pan w sklepie – kłamie kilka do kilkunastu razy dziennie! Warto więc poznać całą prawdę o anatomii kłamstwa, jego wykrywaniu i... ukrywaniu. Owocnej lektury!
Jacek Santorski, psycholog biznesu

Kłamstwo nie jest zaprzeczeniem prawdy. Ono doskonale się w nią przebiera. Autorzy książki najpierw pokazują nam nasze skłonności do unikania konfrontacji z kłamstwem, a następnie dostarczają nam zestaw doskonale opracowanych narzędzi wydobywania kłamstwa w procesie komunikacji. Książka cenna, ważna, zaskakująca.
dr Joanna Heidtman, psycholog, konsultant i trener biznesu

o Autorach:

Philip Houston, Michael Floyd i Susan Carnicero – byli agenci CIA, założyciele QVerity (www.qverity.com), działającej na całym świecie firmy, która zajmuje się szkoleń i zapewnia usługi konsultingowe w zakresie technik wykrywania oszustw oraz weryfikacji kwalifikacji i przesłuchań.

Phil jest znanym w całym kraju autorytetem w zakresie wykrywania oszustw, przesłuchań krytycznych i pozyskiwania informacji.

Michael prowadzi szkolenia i udziela porad konsultingowych rodzinom oraz wielkim korporacjom mieszczącym się w pierwszej dziesiątce rankingów Forbesa i tym rozsianym po całej Ameryce Północnej, Europie i Azji.

Susan – jako była specjalistka CIA do spraw bezpieczeństwa – posiada 20-letnie doświadczenie w pracy w zakresie przesłuchań, wywiadów i przesłuchań wariografem, skoncentrowanych głównie na problemach bezpieczeństwa narodowego, zatrudnienia i działalności przestępczej.

Don Tennant – dziennikarz od wielu lat zajmujący się biznesem i technologią, obecnie partner firmy QVerity. Rozpoczął pracę w Agencji Bezpieczeństwa Narodowego jako analityk problemów związanych z gospodarką międzynarodową. Przeprowadził obszerne i wyczerpujące wywiady z setkami dyrektorów największych spółek i tuzinami wysoko postawionych dyrektorów generalnych.

Zamów książkę : TUTAJ

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.