Zostaw nam swojego @ a będziemy Cię na bieżąco informować o nowych artykułach oraz ciekawych wydarzeniach ze Świata Coachingu.


KsiążkiRecenzja - Kamila Kruk


Na tę recenzję musieliście czekać długo. Czemu? Ponieważ "Fundamenty coachingu" to nie książka na jedno popołudnie, lecz ogromny zbiór wiedzy bliski podręcznikowi. To pozycja z zakresu literatury naukowej, która sposobem w jaki jest napisana, zachęca do tego, aby już po pierwszych stronach wziąć do ręki długopis i robić notatki.

Ta książka, jak obiecuje tytuł, to prawdziwy zbiór fundamentów, na jakich bazuje praca coachingowa. To źródło niezliczonej ilości badań oraz przykładów pozwalających osadzić coaching w naukowych ramach, ze szczególnym uwzględnieniem neurobiologicznych aspektów naszego funkcjonowania.

"Fundamenty coachingu" to nie jest książka do poczytania, lecz do studiowania jej z uwagą. Można ją przerabiać po kolei, rozdział po rozdziale, jak podręcznik lub idąc poszczególnymi dziedzinami, które są cyklicznie wyróżniane i w aspekcie których autorzy ukazują nam coaching.

Autorzy w naukowym kontekście połączyli kilka dziedzin, tworząc fascynujące źródło rzetelnej wiedzy, która przyda się na pewno każdemu coachowi.


Opis od wydawcy:

Wiele mówi się o konieczności objęcia coachingu badaniami naukowymi, by odkryć i opisać, na czym polega fenomen jego skuteczności. Przedstawione w książce Fundamenty coachingu wyniki różnych badań pokazują, że na wiele pytań o skuteczność coachingu można pozytywnie odpowiedzieć już teraz dzięki neurobiologii i wiedzy o mózgu.

Fundamenty coachingu to książka, która:

• zawiera całościowy przegląd najważniejszych naukowych i teoretycznych założeń coachingu oraz w ciekawy sposób przedstawia ich związek z praktyką;

• pokazuje, jak język coachingu – ustalanie celów, budowanie relacji, wzmacnianie świadomości, poszukiwanie momentów przełomowych, podejmowanie działań – współdziała z neurobiologią i wiedzą o działaniu mózgu;

• przedstawia neurobiologię jako naturalną platformę dla nieustannego rozwoju coachingu.

Ten przewodnik po neurobiologii w coachingu pokazuje, jak można praktykować coaching, stosując wiedzę o mózgu oraz jak wspomagać osobistą naukę i własny rozwój, wykorzystując siłę umysłu. Dzięki szerokiemu ujęciu tematu oraz przytoczeniu wielu przykładów książka może być cennym źródłem inspiracji nie tylko dla każdego zawodowego coacha, ale również dla wszystkich zainteresowanych własnym rozwojem.
 

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.