Zostaw nam swojego @ a będziemy Cię na bieżąco informować o nowych artykułach oraz ciekawych wydarzeniach ze Świata Coachingu.


Książki

Recenzja Marcina Pisa, coacha:
Zostałem poproszony o recenzję książki "Coaching narzędziowy", ponieważ jest to temat szczególnie mi bliski, gdyż przez wiele lat byłem poddawany coachingowi w firmie i zaciekawiło mnie, co fachowcy piszą na ten temat.

Autorami pozycji "Coaching narzędziowy" są Panowie Wojciech Haman oraz Jerzy Gut .Panowie są Wspólnikami Grupy Szkoleniowej Kontrakt/OSH. Twórcy wielu autorskich standardów handlowych, szefowskich i negocjacyjnych.
Książka jest zborem historii, które wydarzyły się lub też nie. Książka opisuje szereg stereotypowych zachowań ludzi w określonych sytuacjach, którzy poddani procesowi coachingu odkrywają swoje nowe możliwości behawioralne. Autorzy wprowadzają definicje: coachingu narzędziowego, nerwicy oraz kamizelki ratunkowej rozumianej jako standard.
Panowie udowadniają ,że coaching nie jest wiedzą tajemną ani niczym co jest trudne i skomplikowane zarazem. Według autorów ich książka ma pokazać szefom  i managerom, że proces coachingu, który stosują wobec swoich podwładnych nie może być traktowany jako narzędzie oceniające czy wywierające presje.

W mojej ocenie książka może być cennym źródłem wiedzy dla początkujących szefów i managerów, natomiast dla coachów z wieloletnią praktyką będzie tylko kolejną książką na półce.
Mając na uwadze fakt, że książki kształcą i wpływają na nasz  ciągły rozwój osobisty, to książka ta będzie miała niewielki udział w procesie rozwoju szefów wielkich firm i korporacji.
 
 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.