Zostaw nam swojego @ a będziemy Cię na bieżąco informować o nowych artykułach oraz ciekawych wydarzeniach ze Świata Coachingu.

Każda z nas ma marzenia, idee, plany na przyszłość, które chce zrealizować, cele do których dąży, wartości, które są najważniejsze. Gromadzimy je w swoich głowach – jednym łatwiej je wydobyć, innym trudniej. Jedni posiadają odpowiednią charyzmę i chęć do działania, innym tego brak – potrzebują odpowiednich bodźców, narzędzi i osób do tego, by pójść naprzód i wydobyć drzemiącą wewnątrz moc oraz potencjał.

Każdy człowiek, bowiem, taki potencjał posiada – potencjał pozwalający na zmianę, dający energię do działania, pozwalający na codzienne łączenie ról. Zmiany, które następują na skutek odkrytych zdolności, często są nieuchronne. Należy się do nich adaptować, ale przy tym rozsądnie z nich korzystać, a tym samym wierzyć w siebie i swoją wyjątkowość, w to że można zostać superwoman każdego dnia.

W każdym codziennym zadaniu, które realizujemy – mniej lub bardziej spełniamy się i realizujemy w wielu rolach: przyjaciółki, siostry, pracownika, matki, singielki, żony, kochanki. Jesteśmy wyjątkowe, chociażby już przez wzgląd na łączenie tych ról, wiele z nas jednak nie do końca jest w stanie w to uwierzyć. Co przeszkadza tej wierze? Możemy stać w czyimś cieniu, czuć strach przed samodzielnym działaniem, nie posiadać dostatecznej odwagi i siły w sobie. Jak to zmienić? Należy wyjść poza utarte schematy, poza „muszę”, „trzeba”, „powinnam” i po prostu cieszyć się wartościami każdego dnia. Należy uwierzyć, że wszystko jest możliwe – najpierw w naszym umyśle, później w naszym działaniu – wystarczy tylko po to sięgnąć, otworzyć się na nowe doświadczenia i pomyśleć, czego tak naprawdę się chce, w jakim celu i co stanie się, kiedy już to osiągnę. W momencie kiedy mamy wizję, ale nie wiemy jak działać, należy przede wszystkim obrać dobrą drogę do celu, wykorzystać zewnętrzne i wewnętrzne wskazówki, pamiętając, że sedno tkwi w nas, w naszej głębi i wymaga wydobycia. Co z kolei wymaga chęci, by dokonać najpierw zmiany w sobie.

Pełna akceptacja siebie i swoich działań zdaje się być kluczem do sukcesu. Odpowiednio zadane pytania – sobie – motywują do działania. Dzięki coachingowym narzędziom możemy to osiągnąć. Coaching bowiem to rozwój, pozwala odzyskać pewność siebie i odnaleźć wewnętrzny potencjał. Bazuje na sytuacjach relacji rodzinnych, radzenia sobie z emocjami, sytuacjach biznesowych, na tym, by osiągnąć bardziej satysfakcjonujące życie, wyzwolić ukryte talenty. To po prostu poszukiwanie szczęścia, z którym społeczeństwo boryka się od starożytności. Jest to zauważalne w koncepcjach od Heraklita przez Sokratesa, aż po epikureizm oraz stoicyzm. Dobre życia – życie autentyczne, odnalezienie właściwych wartości i zachowanie równości i potrzeba samookreślenia – to wynik powstania globalnej wioski i zachwiania norm oraz wartości, dlatego tak wielu z nas, chce wiedzieć jak w nowych ramach realizować siebie.

Joanna Czapla-Nowicka 
Coach, specjalista ds. obsługi firm rodzinnych C&N Family Office 
www.cnfamilyoffice.pl 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.