Zostaw nam swojego @ a będziemy Cię na bieżąco informować o nowych artykułach oraz ciekawych wydarzeniach ze Świata Coachingu.


Materiały

Encyklopedia coachingu to innowacyjny projekt powstały z myślą o tych wszystkich, którzy potrzebują rzetelnych i spójnych informacji na temat coachingu. Rozwój tej dyscypliny w ostatnim czasie spowodował natłok  często sprzecznych informacji, co prowadzi do chaosu. Tutaj można w jednym miejscu znaleźć wszystkie sprawdzone informacje na ten temat. Encyklopedia powstała w formie internetowej dlatego też informacje w niej zawarte są na bieżąco dodawane, uaktualniane oraz weryfikowane.

       Autorem jest Rafał Nykiel – doświadczony coach i trener. Związany z coachingiem od 10 lat, a od 6 prowadzący szkolenia z zakresu coachingu. 

      Encyklopedia zawiera ponad 200 haseł ułożonych alfabetycznie. Znajdują się tu zarówno hasła ogólne, wyjaśniające istotę coachingu np.: coach, coaching, jak i wyjaśniające różne procesy i zjawiska, np.: dialog z głosem, dialog wewnętrzny.  Niektóre pomagają zrozumieć, co to jest coaching i w jakich przypadkach się go stosuje. Wszystkie terminy wyjaśnione są przystępnie i przejrzyście. Hasła można wyszukać zarówno alfabetycznie jak i wpisując w wyszukiwarkę poszukiwaną frazę.

      Należy zauważyć, że twórca łączy różne podejścia do coachingu, nie wyróżnia szkół i sposobów pracy z klientem. Opiera się zarówno na najpopularniejszych jak i tych niszowych. Jest to swoista integracja środowiska coachów w Polsce, jednak jak dotąd ma tylko jednego autora. 

      W encyklopedii znaleźć można również zestawienie bibliografii dotyczącej coachingu. W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie encyklopedii w językach obcych – na początek będzie to angielski.

      Na koniec warto dodać, że strona jest przejrzysta, można poruszać się po niej z łatwością. Pozostaje tylko zachęcić do odwiedzenia encyklopedii coachingu:  www.encyklopediacoachingu.pl.


Opracowała: Aneta Kołtun

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.