Zostaw nam swojego @ a będziemy Cię na bieżąco informować o nowych artykułach oraz ciekawych wydarzeniach ze Świata Coachingu.


Materiały


Zapraszamy do zapoznania się z wynikami interesującego badania dotyczącego roli płci oraz innych czynników branych pod uwagę przez klientów przy wyborze coacha.

Wstęp

W dzisiejszych czasach ciągle spieszącemu się społeczeństwu coraz trudniej jest znaleźć chociażby chwilę na zastanowienie się nad istotnymi kwestiami w życiu i dokonanie hierarchizacji własnych potrzeb. To praca i obowiązki wypełniają większość naszego czasu. Rozwój techniki, a także dostęp do wielu możliwości i szans, w każdej dziedzinie życia, prowadzi do utraty umiejętności dokonywania odpowiednich wyborów. Zaczynamy działać utartymi schematami, nie próbując szukać nowych, może ciekawszych rozwiązań. Stąd, w ciągu ostatnich kilku lat zauważalny jest znaczny wzrost zainteresowania tematem coachingu. Dzięki tej metodzie samorozwoju mamy możliwość spojrzeć na świat w szerszej perspektywie, dostrzec istnienie wielu alternatyw i metod pozwalających na pokonanie trudnych sytuacji życiowych. Coaching pozwala odnaleźć drzemiące w ludziach zasoby energii, pobudzić kreatywność i zmotywować do działania.
W Internecie znaleźć można mnóstwo ogłoszeń zachęcających do skorzystania z coachingu. Również zawód coacha staje się profesją coraz większej liczby osób, nie tylko ludzi młodych, rozpoczynających swoją drogę zawodową, lecz także doświadczonych psychologów, czy HRowców.

Rozpętana niedawno w Polsce "genderowa" burza stała się dla mnie impulsem do zbadania wpływu płci coacha na wybory klientów, tworzenie coachingowej relacji i ocenę całego procesu coachingowego z perspektywy coachee.

Badanie

Martyna Lipska

studentka Publicystyki Ekonomicznej i PR
na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.